Teknoloji

Snapchat Lenses Özelliği Nedir? Ne İşe Yarar?

Snapchat Lenses özelliğinin ne olduğuna ve nasıl kullanılacağına detaylı olarak girmeden önce “Snapchat” nedir buna bir değinelim. “Snapchat” 2011 yılında piyasaya sürülen, kullanan kişilerin fotoğraf ve video çekmelerine imkan sağlayan ve aynı zamanda çekilen fotoğraf ve videolar üzerinde oynama yapabildikleri anlık bir mesajlaşma programıdır.

“Snapchat Lenses” ise 9.15.0.0 güncellemesi ile kulacıların istifadesine sunulmuş yeni bir versiyon ve özellik ünvanı taşımaktadır. Bu özellik ile birlikte arkadaşlara gönderilen veya paylaşım sunulan fotoğraf veya videolara yeni efektler veya figürler eklenebilmektedir. Bu yeni özellik iPhone 5 öncesi versiyonlarda maalesef kullanılamamaktadır. Android’de ne olarak bir sınırlandırmadan bahsetmek mümkün olmasa dahi eski olarak nitelendirilebilecek birçok telefonda sıkıntılı ortaya çıkmaktadır. Mevcut problemlerin daha sonradan çıkarılacak güncellemeler ile giderileceğini umut etmekteyiz.

SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat Lenses özelliği

Snapchat Lenses özelliğini kullanabilmek için aşama aşama ilerlemek gerekir. Aşağıda maddeler halinde daha kolay anlayacağınızı düşünerek derlediğimiz kullanım şeklini şimdi sırasıyla açıklayalım. İlk olarak telefonunuzdan uygulamayı açın. Daha sonra ön veya arka kameradan yüzünüzü tamamen kapsayacak şekilde (burası önemli) ayarlama yapın. Sonrasında ekranda tercihen yüzünüzün bulunduğu bölüme veya herhangi bir bölüme filtreler çıkına kadar basılı tutun. Başarılı olduğunuzda alt bölümde çıkacak olan filtreler ve efektlerden istediğiniz herhangi birini seçin ve eğlencenizi katlayın.

  • Snapchat uygulamasını açın, ön ya da arka kamera ile telefonu düzgün bir şekilde yüzünüze göre ayarlayın.
  • Yüzünüz tam ve düzgün bir şekilde ekranda gözükünce, ekranın herhangi boş bir alanına (yüzünüzün bulunduğu bölüm önerilir) basılı tutun.
  • Uygulama tarafından eğer yüzünüz algılandıysa alt kısımda çeşitli filtre ve efektler ortaya çıkacaktır.
  • Filtrelerin animasyon olarak uygulanmasını isterseniz de bu kez ekranda yer alan yönlendirmeleri izleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu