TeknolojiMobil

Google Maps Gece Modu Nasıl Açılır? (Android ve iOS)

Google Maps gece modu, Google Haritalar servisinin kullanıcılarına sunmuş olduğu bir özelliktir. Bu özellik sayesinde harita ekranındaki renkler karanlık tonlarda gösterilir ve kullanıcılarına geceleyin daha rahat bir navigasyon deneyimi sunulur. İçeriğimizde Google Maps gece modu ne işe yarar, Android ve iOS işletim sisteminde Google Haritalar’da gece modu nasıl açılır rehberlik edeceğiz.

Google Maps gece modu kullanarak gece ya da yetersiz ışıklı ortamlarda kullanıcıların navigasyon ve harita okumalarını daha kolay hale getirir. Haritalar’da yer alan bu özellik arka planın daha koyu bir renge sahip olmasıyla kullanıcıların gözlerini daha az yormasını sağlar. Aynı zamanda Google Maps gece modunun kullanımı da araç sürücüleri için oldukça uygun olabilir. Zira aracınızın iç aydınlatması gece modunda haritadaki yolların ve yönlendirme işaretlerinin daha rahat bir şekilde görülmesine yardımcı olabilir.

Android’te Google Maps Gece Modu Nasıl Açılır?

Google Maps gece modu açma Android
Google Maps gece modu açma Android

Android işletim sistemine sahip telefon ya da tabletinizde Google Haritalar gece modunu açmak için öncelikle Google Maps uygulamasını açın ve harita ekranına geçin. Daha sonra sağ üst köşede bulunan profil simgesine dokunun ve açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.  Açılan sayfada “Tema” seçeneğine dokunun ve “Gece” seçeneğini seçin. Bu şekilde Google Maps karanlık modu açılmış olacaktır. Gece modunda harita üzerindeki renkler daha karanlık tonlarda olacak ve böylece daha hoş ve rahat bir görüntü sağlanacaktır.

iOS’ta Google Maps Gece Modu Nasıl Açılır?

iOS’ta Google haritalar karanlık modu açmak için ilk olarak iPhone veya iPad cihazınızda Google Maps uygulamasını açın. Daha sonra, sağ alt köşedeki “Menü” düğmesine dokunun. Menü penceresinin açılmasıyla birlikte, “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Google Maps gece modu açma iOS
Google Maps gece modu açma iOS

Ayarlar penceresinde, “Temalar” seçeneğine dokunun. Bu seçeneği seçtikten sonra, karşınıza iki farklı tema seçeneği çıkacaktır: açık mod ve karanlık mod. Karanlık mod, gece modu olarak da adlandırılır. Bu seçeneği seçin ve ardından “Geçerli tema” ortamını karartılmış hale getirmek için kaydırın. Bu adımları tamamladıktan sonra Google Maps uygulaması artık gece modunda çalışacaktır.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Akıllı Telefonun Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu