Oyun İncelemeleriOyun Dünyası

Geçmişten Günümüze En İyi Savaş Oyunları

Geçmişten günümüze gelene dek insanlar savaş sanatını hayatta kalmak, topraklarını korumak ve genişletmek için kullandılar. Epik ve destansı bir hikayeye sahip savaşların yer aldığı video oyunlarıysa oldukça ilgi çekici. Günümüzde savaş oyunları özellikle bilgisayar ve oyun konsolu sistemlerinin gitgide gelişmesiyle daha gerçekçi bir hal aldı. Peki gelmiş geçmiş en iyi savaş oyunları hangileri? Savaş oyunları kategorilerinde en başarılı oyunlar hangileri? Daha fazla meraklandırmadan en iyi savaş oyunları listemize geçelim.

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009)

Call of Duty: Modern Warfare 2 tanıtım görseli
Call of Duty: Modern Warfare 2 tanıtım görseli

En iyi savaş oyunları sıralamamızda birinciliği en çok hakeden oyun 2009 yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare 2. Aradan geçen 14 yıllık sürede halen en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Call of Duty serisi, savaş oyunları dünyasında oldukça ünlüdür. Modern Warfare 2 ise serinin en iyi oyunlarından biridir. Call of Duty: Modern Warfare 2, oyuncuları modern savaşın becerilerini kullanmaya davet ediyor. Oyun esnasında bir asker olarak farklı silahlarla, araçlarla ve hatta dronlarla mücadele edebilirsiniz. Oyunun çevrimiçi oyun modunda diğer oyuncularla takım arkadaşı olabilir veya onlara karşı mücadele edebilirsiniz.

Battlefield 1 (2016)

Battlefield 1 tanıtım görseli
Battlefield 1 tanıtım görseli

Savaş oyunu denince akla gelen ilk isimlerden biri de 2016 yapımı Battlefield 1. Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan oyun gerçekçiliği ve atmosferi ile oldukça heyecan verici. Battlefield 1, zorlu koşullarda hayatta kalmak için her türlü silahı ve savaş becerisini kullanmanızı gerektirir. Oyun ayrıca çoklu oyuncu modu da sunar ve çevrimiçi arkadaşlarınızla veya dünya çapındaki oyuncularla savaşabilirsiniz.

Medal of Honor: Allied Assault (2002)

Medal of Honor: Allied Assault tanıtım görseli
Medal of Honor: Allied Assault tanıtım görseli

Medal of Honor serisi, en çok oynanan savaş oyunları arasında yer alıyor. Milyonlarca oyuncu tarafından keyifle oynanan oyun 2. Dünya Savaşı’nı konu alıyor. Oyun oyuncuların askeri becerilerini test etmek için zorlu bir tek kişilik macera içeriyor. Arkadaşlarınızla veya dünya genelindeki oyuncularla oynayabileceğini bir çevrimiçi oyun modu da mevcut.

Company of Heroes (2006)

Company of Heroes tanıtım görseli
Company of Heroes tanıtım görseli

En iyi savaş oyunları listemizdeki bir diğer yapım 2006 yılında piyasaya sürülen Company of Heroes. Sıradan bir savaş oyunu yerine Company of Heroes, anahtar noktalarda stratejik olarak yenilikçi bir savunma ve saldırı tarzını sunuyor. Oyuncuların kaynakları yönetmesi, birimleri doğru bir şekilde yerleştirmesi ve konumları doğru bir şekilde araştırması gerekiyor. Oyun aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı’nın atmosferini konu alarak Normandiya ve toprak kavgaları da içeriyor.

Arma 3 (2013)

Arma 3 tanıtım görseli
Arma 3 tanıtım görseli

Arma 3, en gerçekçi savaş oyunlarından biridir. Arma 2’den farklı olarak 3. bölüme modern silahlar, araçlar ve araçlar eklenmiş. Oyuncular çatışmalar, görevler ve savaşlar sırasında askeri birimleri yönetir. Oyunu isterseniz çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla ya da dünyanın her yerinden farklı oyuncularla, isterseniz de tekli oyuncu modunda oynayabilirsiniz.

İçeriğimizde geçmişten bugüne en iyi savaş oyunlarını sizlere sunduk. Call of Duty: Modern Warfare 2, Battlefield 1, Medal of Honor: Allied Assault, Company of Heroes ve Arma 3 tam da aradığınız oyunlar olabilir. Her biri savaş oyunları dünyasında efsaneleşti ve oyun severler tarafından çok sevildi. Siz de bu oyunlardan birini seçebilir ve en büyük savaşları deneyimleyebilirsiniz. Her iyi oyun gibi bu oyunlarda da unutulmaz anılar edineceksiniz. İyi eğlenceler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu