BilgisayarTeknoloji

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları – TOP 5

Fotoğraf düzenlemede kullanabileceğiniz alternatif ve ücretsiz uygulamalar arıyorsanız vereceğimiz liste tam da sizlik olacak! Bu listede yer alacak olan fotoğraf düzenleme programlarının yaygın olarak kullanılan Adobe Photoshop programının yapabildiği düzenlemelerin büyük bir kısmını yapabildiğini göreceksiniz. Üstelik fotoğraf düzenlemeye büyük bütçeler ayırmak durumunda kalmadan kaliteli fotoğrafçılık hizmeti verebileceksiniz. İşte aradığınız özellikleri karşılayabilecek, en iyi fotoğraf düzenleme programları;

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Fotoğraf düzenleme için yararlanabileceğiniz en iyi 5 programı listeledik…

Paint.NET

Paint.net görsel

Kullanımı en çok tercih edilen fotoğraf düzenleme programlarından birisi olan paint.net, gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Microsoft tarafından basit düzenlemeler için kullanılma amacıyla hazırlanan paint.net, açık kodlama sistemi ile her geçen gün geliştiriliyor. Geniş eklenti desteği sayesinde birçok düzenlemeyi rahatlıkla yapmaya yardımcı olurken, katmanlar arası çalışma olanağı sunuyor.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express

En iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yer alan ve Photoshop’un alt versiyonu olarak da görülebilecek olan Adobe Photoshop Express, Photoshop’ta bulunan tüm temel özellikleri kapsıyor. Ancak katmanlar arası çalışma imkanı bulunmadığından pek tercih edilmemekle birlikte Photoshop’ta bulunan bazı gelişmiş özellikleri taşıyor. Ek olarak ücretsiz şekilde sunulması, Photoshop’a bütçe ayıramayanlar için alternatif oluşturuyor.

GIMP

GIMP

Arayüz olarak Photoshop ile benzerlik gösteren Gımp, daha önce Photoshop’ta çalışmış olan kullanıcılar tarafından basitçe kullanılabiliyor. Photoshop’a alternatif olan programlar arasında en gelişmişi olan Gımp, neredeyse Photoshop’ta bulunan tüm gelişmiş özellikleri taşıyor. Windows ve Mac sürümleri sayesinde farklı çalışma alanları da sunan Gımp, bu özelliklerine rağmen ücretsiz hizmet vermesi ile en iyi fotoğraf düzenleme programları arasında yerini alıyor.

ChocoFlop

ChocoFlop

Şimdilerde beta sürümü ile hizmet vermekte olan ChocoFlop, beta sürümünün kullanımı süresince ücretsiz olacak. Ancak sabit programa geçilmesi ile ücretli fotoğraf düzenleyiciler arasında yer alacak. Tamamen Mac’te kullanılmak amacıyla hazırlanmış olan bu program, henüz beta aşamasında olmasına rağmen, Mac kullanıcılarının fazlasıyla rahat edeceği ve memnun kalacağı bir hizmet sunuyor.

Pixen

Pixen

Pixen, Mac kullanıcıları için tasarlanmış olan bir program. Animasyon tarzı detaylı çizimler için oldukça uygun ve yeterli olan bu program, gelişmiş özellikleri sayesinde rahat çizim kolaylığı sağlıyor. Kolay kavranabilen bir tasarımı olduğu için de pixen kullanımı yeni fotoğraf düzenlemeye başlamış olan kişilere tavsiye ediliyor.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: 2023’ün En İyi Senaryoya Sahip 5 Oyunu

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu