Oyun İncelemeleri

2023’ün En İyi Senaryoya Sahip 5 Oyunu

PC oyun dünyası, eski oyunların yüksek dayanıklılık gücüne sahip olması ve yeni sürümlerin dünyayı kasıp kavurmasıyla birlikte gelişmeye devam ediyor. Sizi koltuğa yapıştıracak bir sonraki oyunu bulmakta zorlanıyorsanız, doğru yere geldiniz. İşte 2023 yılının en ateşli 5 bilgisayar oyunu…

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx tanıtım görseli
Half-Life: Alyx tanıtım görseli

Valve’ın bir Half-Life oyunu yayınlamasının üzerinden 13 yıl geçti ve bu durum, hayranların neden Half-Life: Alyx‘i hevesle beklediğini gösteriyor. Serinin birinci şahıs nişancı ile, inanılmaz hikaye anlatıcısını harmanlayan ve ilk iki oyunda pekiştirilen yeni sürüm, sanal gerçeklik (VR) dünyasına girerek deneyimi yükseltiyor. Sırf bu başyapıtı deneyimlemek için, çoğu Hazır Oyun Bilgisayarı ile senkronize olacak 20 bin TL’lik bir VR kulaklığa yatırım yapmaya değer olduğunu söyleyebiliriz. Oyun boyunca canavarlar, uzaylılar, zombiler ve diğer tüm yaşam formlarıyla karşılaşacaksınız. Oyun, bol miktarda bulmaca çözme, verici bir hikaye ve oyuncu kadrosundan bolca kahkaha içeriyor.

XCOM 2

XCOM 2 tanıtım görseli
XCOM 2 tanıtım görseli

XCOM: Enemy Unknown, Dünya’yı yıkıcı bir uzaylı istilasından korumayı gerektiren, yüksek bahisli fantastik bir oyun. XCOM 2, oyunu tersine çevirerek sizi, kurtarmanız gereken uzaylıların işgal ettiği bir gezegenin ortasına bırakmak üzerine kuruludur. Firaxis Games bunu yaparak, durumu her zamankinden daha da cazip hale getirdi.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt tanıtım görseli
The Witcher 3: Wild Hunt tanıtım görseli

Witcher Netflix serisini izlediyseniz, ancak henüz oyunları oynamadıysanız, yaptığınız işi bırakın ve The Witcher 3: Wild Hunt ile hemen başlayın. Oyun, muhteşem manzaralara sahip devasa bir açık dünyada geçiyor. Diyalog iyi yazılmış ve zekice oynanmış. Geralt adında şehvetli bir Witcher, inanılmaz silahları ile hain canavarları öldürmeye çalışırken, dövüş hünerlerini de bol bol sergiler.

Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 tanıtım görseli
Crusader Kings 3 tanıtım görseli

Tarihsel PC oyunları, harika olmalarına rağmen genellikle sert ve aşılması güç hissettirir. Ancak Crusader Kings, oyunu oynamak için sayısız farklı yol sunarak işleri oldukça karıştırıyor. Oyunda, gizlilik, güç, diplomasi ve çok daha fazlasını kullanabilirsiniz. Bu oyun, karmaşık tarihi oyun sistemini alıp, çok daha erişilebilir hale getirdi. Oyunu oynadığınızda, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Disco Elysium

Disco Elysium tanıtım görseli
Disco Elysium tanıtım görseli

Disco Elysium, sizi bir cinayeti çözmeye çalışan bir dedektifin yerine koyuyor. Oyun stili, Dungeons and Dragons diyaloğunu alıp, iş bitirici bir dedektif sahnesiyle harmanlayan, klasik CRPG’nin benzersiz bir versiyonudur. Beynin belirli özelliklerini temsil eden 24 bölümü arasında karar vermek de dahil olmak üzere, bu oyunu oynamanın sayısız yolu vardır.

Piyasada sayısız oyun bulunuyor ve her hafta yenileri çıkıyor. Hangi türü oynamaktan zevk alırsanız alın, mutlaka size uygun bir oyun bulacaksınız. Ancak yukarıda belirtilenler, şu anda oynamak için en iyi oyunlardan birkaçıdır. Siz de hikayesini beğendiğiniz oyunları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu